CoachVision

חיפוש

09-765-5592

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהעיתונות

מתוך: "לאישה" 4.1.2021

ייעוץ ארגוני לחברות: השינוי חייב להתחיל מלמעלה

כל חברה שמכבדת את עצמה כבר יודעת שייעוץ ארגוני לחברות יכול לשפר את תפקוד הארגון בכמה רמות. אספנו יועצים מובילים המסבירים למה השינוי חייב להתחיל קודם כל מלמעלה

Coach Vision

"יועץ ארגוני טוב חייב להיות מעודכן במחקרי המוח החדשניים. "המדע החדש"
(The New Science), מבוסס פיזיקה קוונטית, משפיע מאוד על הייעוץ הארגוני ומדעי ההתנהגות", אומרת אילה פינקוייס, המייסדת והבעלים של חברת "Coach Vision" ומסבירה כי מי שאינו מכיר את המחקרים בתחומים הללו נשאר מאחור. "כשלקוחות פונים אליי הם מקבלים לא רק יועצת ארגונית המבינה היטב את רזי הארגון, אלא אשת מקצוע שאינה שוקטת על השמרים ומביאה לארגון שלהם את הכלים החדשניים ביותר בניהול ההון האנושי וזה הבסיס להצלחת עבודתי. צריך להכיר בכך שמוח האדם מורכב ממעגלים חשמליים ולמעשה יש מעין כור אטומי קטן בראש, מבחינה זו שלמחשבות ולשפה יש מסלולים חשמליים במוח המשפיעים על ההתנהלות שלנו. לכן, כדי לחולל שינוי התנהגותי בקרב עובדים צריך להבין מה קורה מתחת לפני השטח בתת המודע שלהם, מה מניע אותם וכיצד לעשות שינוי".

אילה פינקוייס, בעלת תואר שני בניהול ופוסט MA בייעוץ ארגוני, החלה את דרכה בתחום הייעוץ הארגוני לפני כ- 17 שנים כקריירה שנייה לאחר שוויתרה על משרה מבטיחה בחברת אלווריון. באותה תקופה, החברה שממנה באה עברה מיזוג ומרבית חבריה פוטרו.

לתחושתה, המיזוג היה תהליך קר ומכאיב שלא התחשב באנשים שהשקיעו את מרבית שנותיהם בחברה. על אף שהייתה בין "המאושרים" שנבחרו להמשיך בארגון החדש (ואף שופרו תנאי העסקתה), התפטרה והחליטה ללמוד ייעוץ ארגוני כ-Post MA (לימודי המשך לבעלי תואר שני בניהול) כדי להביא בשורה אחרת לארגונים. במקביל למדה את תחומי הקואצ'ינג וה- NLP והיום היא מאמנת בכירה למאמנים – "Supervisor" ו- Master NLP.
בשנת 2008 טסה לטורונטו ללמוד אצל גדול מאמני ה- NLP בעולם טוני רובינס וצעדה על 15 מטר גחלים בוערות ללא כל כוויה. "היה לי פחד נוראי ללכת על הגחלים הלוחשות, אבל הבנתי שאם לא אוכיח לעצמי שאני מסוגלת לשלוט ולתכנת את המוח שלי לא אוכל להמשיך לעסוק במקצוע הזה ולדבר על שינוי דפוסים והתנהגות. הרגע שבו סיימתי לצעוד על הגחלים היה אחד הרגעים המרגשים ביותר בחיי. כיום אני מרצה בכל תחומי הפיתוח האישי, מנהיגות, טרנספורמציה, מייעצת בארגונים ומאמנת".

הרקע והניסיון עסקי של אילה גם בזירה הבינלאומית מרשים. למעלה מ- 25 שנים, בין השאר, בחברה עסקית משפחתית המייצגת יצרנים מארה"ב אירופה והמזרח בישראל. בנוסף, היא יועצת מטעם משרד הכלכלה למגוון חברות וארגונים המעסיקים מעשרות בודדות ועד אלף עובדים, ביניהם ארגונים מובילים כמו בנק ישראל שם אימנה וייעצה במשך חמש שנים.
עבודתה של אילה בארגונים כיועצת ארגונית, בלווי אישי או בסדנאות מבוססת על פילוסופיית SSP™ (Spirit, Science & Productivity™) שפיתחה המשלבת רוח, מדע ועשייה דה-פקטו. במסגרת הייעוץ הארגוני היא בונה תהליך משלב מיפוי ואבחון ארגוני דרך בניית צוותי חשיבה, הובלת תהליכים פנים ארגוניים, הקמה ופיתוח מחלקות בתוך הארגון. היא משתמשת בידע ממחקרי מוח חדשניים, כלים אימוניים, כלי NLP, מיינדפולנס ומדיטציה לצד מודלים של ייעוץ ארגוני וניסיון עשיר של אלפי שעות עבודה שנצברו בארגונים. בתהליך הליווי היא מייצרת למתאמנים מרחב דיסקרטי המאפשר להם לדבר בפתיחות על נושאים אישיים מאוד, דפוסים מעכבים הבאים לידי ביטוי גם במעגלים אחרים בחייהם. לדבריה, היא מחוברת מאוד לאדם היושב מולה, למורכבות שלו ולמשא שהוא סוחב אתו ומצליחה לשקף לו אמונות יסוד ודפוסים שאף הוא לא מודע להם, אשר משפיעים על העבודה ופוגשים אותו גם בחייו האישיים. ברגע שנפתחים מקומות חסומים נפתחת אפשרות לחיים טובים יותר, לחולל שינוי ולהשיג מטרות.

"לימודי ה- NLP ('עצבוב לשוני נוירולוגי') היו סוג של סגירת מעגל עבורי, מימי לימודי הבלשנות ולנוירו-לינגוויסטיקה שעשיתי בתואר הראשון. בעולם הארגוני, כשאדם מבין את כוחם של המילים, המשפטים, המחשבות הגלויות והסמויות ( (sub text של העובדים והמנהלים, אפשר לעבוד אתו ברמה משמעותית. אני נותנת לעובד ולמנהל כלים שבאמצעותם יוכל להבין ולנתח איזו צורת תקשורת הוא מייצר, איזה אנרגיה הוא מפיק באמירות שלו וכיצד היא נקלטת אצל העומד מולו . השינוי מתאפשר לא באמצעות עצות והמלצות יבשות, אלא בתהליך אישי שמוביל לתובנות היוצרות שינוי מחשבתי ולכן ההשפעה די מהירה".

חברת "Coach Vision" שבבעלותה מספקת גם שירותי מיקור חוץ בניהול משאבי אנוש, פיתוח הון אנושי וייעוץ ארגוני ופועלת מתוך הבנה שכאשר בונים אסטרטגיה ומטפחים את ההון האנושי בחברה כבר בשלבים המוקדמים להתפתחותה היא תהיה יציבה יותר ותגיע להישגים מרחיקי לכת. השילוב בין החזון לתשתיות ארגוניות ופיתוח הון אנושי מנבא הצלחה.
כמומחית בתחום המצוינות הארגונית, פיתחה אילה ארבעה מדדים חדשניים:

  • מדד הון אנושי General Human Capital Assessment™- GHCA
  • מדד האושר הארגוניGeneral Organizational Happiness Assessment™ – GOHA™
  • מדד מנהיגות מעצבת TLA™ – Transformational Leadership Assessment ™
  • מודל המוח הארגוני OBM™ – Organizational Brain Model™

המסייעים למנהלים למדוד את ההון האנושי, המנהיגות בארגון ואת אושרו (תחום חדשני שמדברים עליו רבות היום), ולזהות את נקודות החולשה ואזורי ה"עיוורון" הארגוני כדי למפות את מצבו. רק כך ניתן לבנות תכנית לשיפורו בעזרת תהליכי התפתחות ולמידה. מודל המוח הארגוני שפיתחה ממפה את הארגון כישות אנושית שיש לה מוח המורכב מהמיספרות ואונות ובוחן את סך ההתנהגויות בארגון והפתולוגיות שלו.
כששואלים את אילה מה הערכים המנחים אותה בעבודה, היא עונה ללא היסוס: "אהבת האדם וחדשנות הם ערכים עליונים וכל אחד מהאנשים שאני פוגשת מרגיש את זה מראשיתו של התהליך. אם פעם המיינד, הרוח והרגש לא היו חלק מהארגון, היום כבר מבינים שרק בעזרת הבנה עמוקה ברוח האנשים וברגשותיהם ניתן לחולל שינוי, לחבר אותם לארגון ולהניע אותם להישגים. אני מאמינה שהדרך הנכונה לשינוי וצמיחה היא לא באמצעות מרשמים ותפריטים קבועים מראש, אלא בהתאמה ספציפית לכל ארגון. להגיע ולדבר בגובה העיניים עם המנהל, ללמוד אותו, להקשיב לו, להתחבר אליו, לחדש לו ומשם להמשיך בעבודה פרקטית שתשפיע על הארגון כולו", היא מסכמת.

לקבלת פרטים נוספים מוזמנים למלא את הטופס או ליצור קשר
דילוג לתוכן