CoachVision

Search

09-765-5592

Search
Close this search box.

מאמרים

Leadership is Passé - Neuroleadership is In

Have you ever thought about how your employees' brain functions?

What evokes resistance or obstruction, why do employees really quit jobs and how can you encourage collaboration and employees’ engagement?

השגרה היא חיינו – וטוב שכך!

אסטרטגיות התמודדות בתקופת הקורונה

משבר הקורונה תפס אותנו לא מוכנים, זאת עובדה! על אף שקיבלנו בערוצי המדיה דיווחים מסין ומדינות שונות בעולם מאז ראשית 2020 קשה היה להאמין שאכן זה יגיע אלינו ומה תהיינה ההשלכות. למעשה אנו בראשיתו של התהליך והתוצאות אינן ידועות, רב הנסתר על הנגלה.

מה קורה בגוף שלנו בעקבות רגשות שאנו חווים? כיצד זה משפיע על התנהגותנו

Mindfulness -מילת הבאזז החדשה או שיטה עוצמתית מוכחת מחקרית?

ידוע כי רגשות משפיעים על תחושות גופניות אשר מתעוררות בגופנו ובסופו של דבר קובעות כיצד נגיב בסיטואציה מורכבת ומפתיעה. המודעות לתחושותינו הינה בעלת חשיבות גבוהה ביותר לא רק לצמיחה והתפתחות אלא קודם כל להבנה עצמית ובסופו של דבר לאושרנו הפנימי. כיום, נושא זה נחקר רבות על ידי מגוון רב של חוקרים מתחומי הרפואה, מדעי המוח, ההתנהגות והפסיכולוגיה.

כיצד נאמן ונחזק את היצירתיות שלנו?

היצירתיות נחשבת לתכונת אופי מולדת, כלומר, או שנולדת להיות אדם יצירתי בעל יכולות חזון ודמיון מרשימים או שלא… אך זוהי תפיסה שגויה אשר עלולה לפגוע ברצון ובמוטיבציה לחשיבה יצירתית, יצרנית ופורצת דרך.

ניהול רגשות אפקטיבי

האם אי פעם הרגשתם כעס כאשר נזכרתם בחוויות ורגשות שחוויתם בעבר?
רגשות עלולים להיות עיקשים מאוד לשחרור, לעיתים הם יוצרים חוויה של מועקה וחוסר אונים. אך חשוב לזכור, שרגשות נוטים להשתנות והם אינם קבועים, גם אם לפעמים נראה שרגש כלשהו אינו יעלם לעולם, אין זה נכון. העולם הרגשי עשוי להיות "מעונן לעיתים" ואף לחוות התפרצות געשית, ואולם בסופו של דבר הכל מתבהר ומשתנה.
ולכן, ישנה חשיבות רבה לניהול אפקטיבי של רגשות כך שיתקיים תהליך של התפתחות וצמיחה אישית ומקצועית.
וכיצד תוכלו לנהל את רגשותיכם בצורה יעילה יותר?

רוצים לשנות, לשפר את המציאות בה אתם חיים?!....הנה הסוד...

כל אחד מאתנו חווה התמודדות עם מצבי חרדה וחוסר ודאות בשלב כלשהו בחייו בעבודה או בחיינו האישיים. אולם, עם כל הקושי הרגשי ועוגמת הנפש המתלווים לכך, דווקא מצבים אלו מזמנים לנו הזדמנויות לפיתוח מיומנויות חסרות, לחיזוק החוסן המנטאלי, לפיתוח חשיבה חיובית ויצירתית שיובילו אותנו להצלחה בעתיד.

רוצים לעשות שינוי? הנה כלים שיעזרו לכם!

מרביתנו אוהבים את השגרה, אנו אומרים No news – good news. השגרה היומית שלנו מלאה בהרגלים אותם אנו מבצעים באופן אוטומטי, אך שגרה זו כמעט ואיננה מאפשרת לנו לעשות שינויים בחיינו. יעדים חשובים שאנו רוצים להשיג בחיים טומנים בחובם את הצורך לרכוש ולהטמיע הרגלים חדשים וארוכי טווח.

שתהיה שנה אזרחית מאושרת – אושר אישי ואושר ארגוני כי אלו הגורמים המאפשרים הצלחות ורווחים

כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים יותר. האושר הארגוני מדבק יותר מתחושות של תסכול ארגוני, שביעות רצון גבוהה מובילה למעורבות ולקיחת אחריות ולויאליות חזקה.

מנהלי המחר

מנהלים, אתם לא תופתעו לקרוא מאמר בו יספרו לכם, שיש לדור (הבייבי בומרס ודור ה-X) שלכם חשיבות מכרעת בעיצובו של דור העתיד (המילניאלים). הדבר הוא נכון וחשוב, אך יחד עם זאת, עיצובו של דור העתיד איננה משימה חד צדדית, אלא, שותפות מלאה בה לשני הצדדים ישנה אחריות ותרומה זה לזה.

הקשר בין לחץ לאושר ולתחושת ה-well being

במאמר האחרון שלנו בסדרת המאמרים בנושא "יצירת תרבות אושר ארגוני" בחרנו להציג בפניכם אסטרטגיה נוספת להגברת אושר:
רוצים להיות מאושרים יותר ? שנו את היחס שלכם ללחץ.

רוצים להרוויח יותר כסף? ודאו שהעובדים שלכם מאושרים

בשבוע שעבר הצגנו בפניכם הוכחות מחקריות כי עובדים מאושרים:
√ פרודוקטיביים יותר ב-31%
√ המכירות שלהם גבוהות ב-37%
√ והיצירתיות שלהם גדולה פי 3 לעומת עובדים לא מאושרים.
היום נציג בפניכם 5 תרגילים פשוטים באמצעותם עובדיכם יכולים לפתח את תחושת ה- well-being שלהם ולמקם את עצמם (ואת ארגונכם) בדרך להצלחה.

אושר ארגוני משפיע על רווחי הארגון?

להלן הוכחות מחקריות
עבור ארגונים, עובדים מאושרים משמעותם תוצאות טובות יותר בשורה התחתונה!
אז, איך יוצרים עובדים מאושרים?
בסדרת המאמרים הבאה נציג בפניכם 3 דרכים פשוטות ליצירת עובדים מאושרים אשר יגדילו את הרווחים.
השבוע: הגברת תמיכה חברתית.

מה הורג את היצירתיות שלכם?

במאמרים קודמים שלנו בעניין המוח עסקנו בדרכים לשמור על בריאותו וכיצד לטפח יצירתיות. בכתבה זו נרצה להציג בפניכם ממצאים נוספים ממחקרים עדכניים בנושאים אלו.

מהו ההרגל אשר הוכח מדעית שיסייע לשמור על המוח שלנו לתפקד במיטבו?

כיצד תוכלו לעשות זאת בחיי היום יום, באופן עצמאי – במשרד או בביתי?
לכבוד חופשת החג הקרב ממליצים לכם להתנסות בתרגול שהכנו לכבודכם.

מדריך המנהל לעידוד חדשנות ויצירתיות במקום העבודה

חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם:

רוצים לדעת מה באמת קורה במוח שלכם כאשר אתם מנסים לפתור בעיה באופן יצירתי? היכן מתרחש תהליך היצירתיות בשלמותו?

תהליך היצירתיות בשלמותו כולל הכנה, אינקובציה, הארה ואימות ומפעיל אינטראקציות רבות של תהליכים קוגניטיביים (מודעים ולא מודעים) ורגשות. בניגוד לדעות רווחות בעבר, מסתבר שההבחנה בין מוח ימני/ מוח שמאלי לא מספקת את התמונה המלאה של יישום היצירתיות במוח. יצירתיות אינה מערבת אזור מוחי מסוים או צד אחד של המוח.

אם חשבתם שאמירת תודה והוקרה מיועדת רק להעצמת האדם העומד מולך טעיתם!

מחקר חדש קובע: הכרת תודה משנה את המוח שלנו והיא תורמת לנו באופן אישי.
מחקר חדש חושף את הביולוגיה מאחורי הכרת תודה כמגבירת אושר רבת עוצמה.

מה זאת עייפות קוגניטיבית, מהי השפעתה עלינו ומתי היא תוקפת אותנו?

אם אתה אדם מן השורה, כמו רוב האנשים, שלא פיתח אסטרטגיה מתי הוא הזמן הטוב ביותר כדי להתמודד עם כל משימה. הנה התשובה לשאלה למה אתה צריך!

מה ההשלכה של היותנו מחוברים כל הזמן?

אם חשבתם שהיותנו מחוברים כל הזמן לסמארטפון מביא תועלת, חשבו שנית.
ההשלכה הגדולה ביותר של המהירות החדשה שלנו היא ההשפעה על חיינו, ויותר מכך על מוחנו.
להלן כמה דרכים שיאפשרו לכם לשמור על מוח בריא ופרודוקטיבי בעבודה.

מבחן המרשמלו למבוגרים

מה הקשר בין מבחן המרשמלו, המוח שלנו והיכולת להצליח בעידן הטכנולוגי המודרני שאנו חיים בו?

מבחן המרשמלו נערך במקור על ידי הפסיכולוג וולטר מישל בשנות ה -1960 המאוחרות בסטנפורד והפך להיות אבן בוחן של הפסיכולוגיה ההתפתחותית . ילדים בגילאי ארבע עד שש, הושמו לבדם בחדר המרוהט רק עם שולחן וכיסא . פינוק יחיד, שנבחר על ידי הילד, הונח על השולחן ( בנוסף למרשמלו, החוקרים הציעו גם עוגיות אוריאו ומקלות מלוחים). נאמר לכל ילד שאם יחכה 15 דקות מבלי לאכול את הפינוק , הוא יקבל פינוק נוסף (2 מרשמלו).

האם הייתם רוצים לשדרג את התפקוד המוחי שלכם?

6 שינויים פשוטים שיגרמו למוח שלכם לעבוד ביעילות רבה יותר
אם תקיימו המלצותינו בכתבה זו- תקבלו תוצאות מדהימות!

בחמש השנים האחרונות, תחום הנוירוסיינס צבר תאוצה משמעותית ונכנס לתחום הניהול החדשני. חברת Coachvision מביאה ללקוחותיה את החידושים האחרונים ומשלבת אותם בפיתוח אישי וארגוני. במאמר זה אנו ממליצים על שינויים קלים באורח חייכם על מנת שתוכלו לקצור הצלחות בשנה הקרובה ואנו מקווים שתהיה זו שנה יצירתית ומוצלחת במיוחד.
 

עד כמה הארגון שלך מאושר?

ה- 20 במרץ 2013, סימן את היום הבינלאומי הראשון של אושר. תאריך זה נקבע על ידי האו"ם בהשתתפות נציגי ממשלות, כלכלנים, חוקרים, ומנהיגים עסקיים ורוחניים מכל רחבי העולם. זה היה בחסות בהוטן, מדינה קטנה, אך בעלת חזון המשתמשת במדד האושר הלאומי הגולמי (GNH) במקום התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) כדי למדוד את התקדמותה.

כיצד תממשו ביעילות החלטות שהתקבלו בשנה האזרחית החדשה

קבלת החלטות מהווה אבן דרך חשובה עבור כל ארגון והיא מתווה את הדרך להמשך העשייה והצמיחה הארגונית. יחד עם זאת, חשוב להכיר בכך שעצם קבלת ההחלטה מהווה רק את נקודת ההתחלה בדרך לשינוי, התייעלות והתחדשות

ייעוץ ארגוני לעסק-מדוע ארגונים זקוקים ליועץ ארגוני ומהי תרומתו לארגון ולעסק

בעולם העסקים, ארגונים רבים לא מצליחים לממש את הפוטנציאל הטמון בשל התנהלות כושלת המושרשת בהם מעברם.לא פעם, מנהלים ובעלי עסקים שואלים את עצמם שאלות כגון:" מדוע הארגון שלי תקוע ולא משגשג?"

יצירת סביבת עבודה חיובית

מנהיגים מצליחים משכילים לבנות אוירה שבה אנשים אוהבים לעבוד יחדיו.
"אוירה נוצרת משפה, שיחה והתנהגות."

עצה לשנה החדשה

שנה חדשה היא הזדמנות מצוינת להביט לאחור ולהעריך נכונה, מה השגנו, מהן ההזדמנויות החדשות שגילינו וניצלנו, אך לא פחות חשוב מכך להעריך את אותן ההזדמנויות שפספסנו. הרי אנו לא יכולים באמת לנבא, לדעת הכול, לאתר את כל ההזדמנויות הנמצאות סביבנו בעולם דינמי גדוש במורכבויות וגירויים כשלנו.

המנהיג השקט

מה הייתם אומרים אילו סיפרתי לכם שמנהיגים דגולים שנחרתו על דגלה של ההיסטוריה כמו אלברט איינשטיין , מהטמה גנדי, ואימא תרזה היו מנהיגים מופנמים?אנו טועים לחשוב כי המצליחים בסביבת העבודה הם אלו ש"מכים על השולחן" הקולניים, אולם מחקרים מראים כי המנהיגים השקטים המופנמים

כוחן של שאלות בתהליך צמיחה ארגונית

כמי שמלווה ארגונים ומנהלים רבים, ראשון בספטמבר מעורר אצלי מחשבות בנושאי למידה ולא רק במערכת החינוך. למידה, הינה נדבך חשוב באסטרטגיה פנים ארגונית של כל ארגון שרוצה להתפתח ולהצליח.

כיצד להתמודד עם שינוי ארגוני בהצלחה?

כל ארגון שואף למקסם את יכולתו ולהוביל בסביבה העסקית בה הוא פועל. דבר זה מתאפשר רק כאשר הארגון מגלה גמישות ומתאים את תפקודו לתנאי השוק . מאחר והזירה העסקית הינה דינמית ומשתנה באופן תדיר, ארגונים רבים נדרשים לבצע שינויים אסטרטגיים שונים כגון: מיזוגים, רכישות ועוד.

The Voice - "הקול" הייחודי של עובדיך ליצירת ארגון מנצח

תוכניות הריאליטי השתלטו על חיינו. אנו מעבירים זמן רב בצפייה ב "כוכב נולד" או "The voice" המנסות לגלות את האמן הבא. אז מה הופך את המועמדים להבטחה הבאה?!

מהו אימון?

,Coaching במונחו הישראלי- אימון הוא מקצוע שקיים שנים רבות בארה"ב ובשנים האחרונות הולך ומתבסס בישראל. אימון היא תרבות חדשה, השאולה מתחומי הספורט והמוסיקה, בהם קיימת שאיפה לשיפור מתמיד ומצוינות, המתורגמת בהצלחה הן לתחום העסקי והן לתחום הפרטי.

איך מנצחים אריות - עקרונות לבניית צוות מנצח

עבודת צוות הינה מושג המוכר לנו היטב מהלקסיקון הארגוני של כל אחד מאיתנו, אך האם אנחנו באמת יודעים מהי עבודת צוות יעילה? ויתרה מזאת, האם אנחנו יודעים כיצד לבנות צוותי עבודה יעילים?

האם אתה אינטליגנט? מהי אינטליגנציה וכיצד ניתן לטפחה?

אינטליגנציה בהגדרתה המסורתית מוגדרת :"כמכלול הכישורים שבאמצעותם פותרים בני אדם בעיות הדורשות חשיבה בצורה יעילה". מקור המילה אינטליגנציה הוא במילה הלטינית intelligere, שמשמעה לבחור, להחליט, להבחין. אולם, כשאנו רואים אדם הניחן בכישרון מיוחד בתחום ספציפי כגון: יכולת ציורית מיוחדת במינה

מה בין גידול ילדים, פיתוח תרבות מעודדת צמיחה בארגונים לקושיות פסח?

לא אחת קורה שאנו כועסים על עובדינו, ילדינו ואפילו חברים מסביבנו כאשר "מקשים" עלינו בשאלות. שאלת שאלות באמצע תהליכים מחייבת אותנו להאט את הקצב, לעיתים אף לעצור, והרי כולנו ממהרים להגיע לאן שהוא….!

כיצד אנו יוצרים "אור איתן" : בתפקידינו, בצוותים שלנו ובארגון כולו?

הצלחתם של עובדים במשימה, העומדת בפניהם, תלויה בהגדרת מטרה ויעדים, מנוסחים כהלכה ומדידים, כמו גם, מתן משוב ניהולי בשלבי הביצוע השונים. מנהלים רבים טועים בחשבם, כי עצם העובדה שיצרו קבוצת אנשים כצוות והגדירו להם מטרה קבוצתית ויעדים משותפים תאפשר את השגתם.

חשיבות השמחה ותרומתה לבריאות הפרט והארגון

במקורות נאמר על חג סוכות כי השמחה במהלכו היא מצווה מיוחדת ולכן הוא נקרא גם "זמן שמחתנו".
נשאלת השאלה: מה עומד מאחורי ההמלצה לחייך, לצחוק ולשמוח וכיצד משרתת אותנו השמחה בחיינו האישיים ובקריירה?

כלכלה של רעיונות

The enigma is this: If our property can be infinitely reproduced and instantaneously distributed all over the planet without cost, without our knowledge, without its even leaving our possession, how can we protect it? How are we going to get paid for the work we do with our minds? And, if we can't get paid, what will assure the continued creation and distribution of such work?

שנה חדשה- "כל ההתחלות קשות" - האמנם?

כולנו עוברים שינויים רבים המתרחשים במעגלים שונים בחיינו : קריירה, משפחה, וחברה- בין אם הם נכפים עלינו ובין אם אנו יוזמים אותם. השינויים מתרחשים בעת כניסה למקום עבודה חדש ,שינוי תפקיד, פיטורין, שינוי סביבת מגורים ,כניסה לגן לבית ספר זוגיות חדשה, נישואין, גירושים ועוד.

סליחה כבסיס לאריכות ימי הפרט והארגון -סלחנות כמדיניות ארגונית

יום הכיפורים הוא הזדמנות להרהר בסליחה ובמשמעות שלה עבורנו. ונשאלת השאלה: מדוע אנו צריכים לסלוח איש לרעהו , ומה נותנת לנו הסליחה ? ודאי קרה לא אחת שמצאתם עצמכם אומרים "סליחה"… שביקשתם את סליחתם של בני הזוג שלכם, של ילדיכם, החבר, הכפיף או הקולגה?

מה הביאה לעולם הכלכלה של המהפכה היצירתית ?

A look at what startups produced in 2010 provides us some context and perspective at how the creative economic revolution is faring.

כישלון עסקים קטנים ובינוניים - דעה אחרת...

בכל שנה מתמוטטים בישראל כ 50,000 עסקים, רובם עסקים קטנים. בטעות מניחים מומחים בדיעבד שסיבות הכישלון נובע מכישלון בגורמי צמיחה כמו שיווק, כישורי המנהל ופיננסים. אלא, שגורמי ההתמוטטות אינם בהכרח 'תמונת ראי' של ניתוח גורמי הצלחה:

למה אין הבדל בין הדרכה פורמלית ללא-פורמלית?

העיסוק בלמידה לא-פורמלית הוא, ללא ספק, אחד הטרנדים המשמעותיים ביותר כיום. למרות זאת, אין עדיין הגדרה ברורה ומוסכמת על הכול מהי בעצם למידה לא פורמלית. מרבית העוסקים בתחום מבינים מהי למידה פורמלית – זהו תהליך למידה מובנה אשר מתוכנן ומוצא לפועל על ידי מחלקת ההדרכה, לדוגמא קורס כניסה לתפקיד.

על כריזמה, מנהיגות ויכולת שכנוע - "צדק חברתי" - case study

העם דורש "צדק חברתי" ?! איך קורה שאדם אחד המעלה במוחו רעיון, סוחף מאות אלפים מביתם ולמה הם הולכים אחריו ? איך נוכל לגרום לאנשים בסביבתנו: קולגות ,כפיפים, בני זוגנו וילדינו לסמוך עלינו, ללכת אחרינו ולהירתם להגשמת משאלותינו?

כיצד ניהול ידע יכול להפחית עלויות הדרכה ושיפור ביצועים ארגוניים? משולש ניהול הידע

מטרת ניהול הידע הארגוני, היא לשמש כמגשר בין שלוש דצסיפלינות מרכזיות: תהליכים ארגוניים, מערכות מידע ממוחשבות והון אנושי. לכן ניתן לומר כי אנשים שונים ביחידות שונות בארגון, בעצם פעילותם מיישמים או מבצעים פעילויות הנכללות במטריית ניהול הידע, גם ביודעין ושלא ביודעין.

על פרואקטיביות, ריאקטיביות ומה שבינהם

מודעות עצמית, ככלי להגברת המצוינות מאפשרת לנו לעמוד מן הצד ולבחון את האופן בו אנו רואים את עצמנו את הפרדיגמה העצמית שלנו הפרדיגמה של האפקטיביות והמצוינות.

קואצ'ינג ועוגיות גרנולה- אורית מורן, 54, תפסה ביטחון באפייה ובמכירת תוצרת ידיה רק אחרי שלקחה קואוצ'רית.

אורית מורן, 54, תפסה ביטחון באפייה ובמכירת תוצרת ידיה רק אחרי שלקחה קואוצ'רית. "התחלתי לאפות ולמכור מפה לאוזן עוד לפני כן, אבל הייתי חסרת ביטחון. היא עזרה לי לגבש ביטחון מקצועי וסייעה בהתוויית דרך עסקית נכונה". -ראה קטע בגוף הכתבה בצהוב

בין גוף לנפש:האם קיים מרכיב רוחני לתודעה?

האם יתכן שיבנה מחשב שישווה בכישוריו האינטלקטואליים לאלה של האדם? האם ניתן להעמיד את ההכרה האנושית על בסיס פיזקלי חישובי?

עבודה עם התנגדויות בקבוצה

מקצועיות המנחה נמדדת פעמים רבות דווקא ביכולתו להתמודד מול התנגדויות. כפי שאמר אפיקורס.'ככל שהקושי גדול יותר, כך התהילה רבה יותר' .

איך האינטואיציה עובדת?

בראיון בלעדי למוסף כלכליסט חושף לראשונה אבי הכלכלה ההתנהגותית וזוכה פרס נובל, פרופ' דניאל כהנמן, את התיאוריה החדשה והמטלטלת שלו על הדרך שבה פועל המוח האנושי, ומתווה את הדרך לדייק תחושות בטן

Jos do it – סדרת טיפים ועצות לעסק הקטן והבינוני- והפעם על ניהול תזרים מזומנים בעסק

מה נשמע דוד?" אני שואל. "הכול טוב" עונה דוד, "מכרתי החודש ב200,000 ₪ ועשיתי חישוב שהרווח הגולמי הוא כמעט 30%." עוד אנחנו מדברים הנייד של דוד רוטט. "סליחה, אומר דוד, זה מהבנק". על הקו חדוה מהבנק "דוד בוקר טוב, החשבון שלך במינוס 60,000 ₪ שזו המסגרת שאושרה לך, היום ה-16 לחודש ואני אוחזת בשני שיקים ע"ס 13,000 ₪ שאין להם כיסוי, אתה בא להפקיד?"

דרק סייברס: סוג חדש של יזם הייטק

אחרי שמכר את החברה שלו ב־22 מיליון דולר, תרם את רובם וחי בכל העולם, הליצן לשעבר מתפנה לחנך את הדור הבא של היזמים: "עסק הוא לא עניין של כסף. זוהי דרך להגשים חלומות"

הדחוף והחשוב- דילמות- תאור מקרה אימון

מאמנים מתמודדים עם דילמות אימוניות רבות, לא כל שכן מאמנים עיסקיים. אחת מהן מעלה את שאלת ההתנהלות בזמן, הן של המתאמן בזירה עצמה, והן במגרש האימונים כאשר יש צורך להכריע על מה מתאמנים במסגרת הזמן המוגבלת. נשאלת השאלה, מה נכון יותר לעשות האם להתמקד

הנארטיב האישי- לעצמה או לחדלון אישים?

עם מי אנו משוחחים הכי הרבה בחיינו? שאלתם פעם את עצמכם את השאלה הזו? …. השיח היומי, הנארטיב האישי שחוזר על עצמו מידי יום ביומו, שבוע בשבוע כל חודש כל שנה ביקיצתנו בשנתנו מקורו במשפטים ובהיגדים שאנו אומרים לעצמנו. האם הקשבתם לעצמכם לאחרונה?

בנק הרעיונות

Instead, they focus on an internal market where any employee can propose that the company acquire a new technology, enter a new business or make an efficiency improvement.

לאמן ילדים כמו פינגווינים

שים לב לתכונות שאתה אוהב בילדיך מאשר לתכונות שאתה לא אוהב בהם. אין לך מושג כמה זה חשוב! אם תשים לב רק למה שאתה לא אוהב בילדיך, הם לא יאהבו את עצמם, ואתה לא תראה אצלם התנהגות טובה. חשוב לרגע על עבודתך. האם עבדת פעם בשביל מישהו שלא שם לב לביצועים הטובים בעבודתך?

מנהל לקוח? יש מקצוע כזה?

ניהול לקוח הוא ככל הנראה עתיק יותר מהמקצוע שתמיד נחשב לעתיק בעולם. הרי כדי לעסוק במקצוע כלשהו צריך לפני כן לדעת לנהל את הלקוח. ובכל זאת, עם כל הניסיון שהאנושות צברה בניהול הלקוחות, הארגונים מתקשים להעמיד מקצוענים בתחום זה מול לקוחותיהם, שבדרך כלל אינם שבעי רצון.

סגנונות ניהול -אדיג'ס

אדיג'ס זהה בתהליך הניהול שני מרכיבים בסיסיים: 1.קבלת החלטות 2. ביצוע וישום ההחלטות שהתקבלו הוא גם זיהה 4 אלמנטים נדרשים לקבלת החלטות אפקטיבית ולביצועם והוא אפיין אותם ב 4 סגנונות ניהול קיצוניים

קבלת החלטות / (מתוך פרק 15 organizational Behavior , Moorhead & Griffin, 2004)

נהוג לחלק קבלת החלטות על פי שני קריטריונים תדירות – באיזו תכיפות החלטה מסוימת מתקבלת. מידע – כמה מידע זמין יש אודות התוצאות האפשריות סוגי החלטות התדירות קובעת האם ההחלטה מובנית (programmed) או לא מובנית (nonprogrammed). החלטה מובנית – כאשר הנסיבות קורות לעיתים כופות כך שמתפתח כלל החלטה (decision rule).

מושגים ומונחים - מיתוג אישי באינטרנט

מותג (Brand) – מונח שיווקי המורכב מצמד המילים מוצר + תג, שמתאר את מכלול הרגשות, העמדות והתפיסות בנוגע למוצר. מרכיבים אלו נקראים נכסי המותג, והם נוצרים אחרי תהליך מיתוג. הרעיון הוא לייחס למותג ערכים, עמדות ורגשות חיוביים, וכך לשפר את שיווקו.

מוטיבציה והנעה בעבודה

מושג ההנעה מוגדר ככוח או דחף הנוצר כאשר צרכים גופניים,נפשיים או חברתיים תובעים את סיפוקם. הגישות שהתפתחו בנושא בהתחלה היו גישות ביולוגיות שדיברו על סיפוק צרכים אינסטינקטיבי (דחף,פעולה לא מודעת) ובהמשך התפתחו לגישות של סיפוק צרכים מורכבים ,וגישות שכלתניות הרואות בהנעה תהליך מודע בו הפרט פועל על פי שיקולי כדאיות.

ניהול קונפליקטים – מודל תיאורטי

קונפליקט נוצר בדרך כלל כתוצאה מחילוקי דעות, ריב על משאבים מוגבלים או תחושה שאחרים חוסמים אותי מלהשיג את מטרותיי. לקונפליקט ישנם גם יתרונות. קונפליקטים מתונים וממוקדים מזרימים בארגון אנרגיות, רעיונות חדשים ותחרותיות בריאה…

ייעוץ אסטרטגי, תקשורת והמפץ הגדול

תקשורת חשובה יותר מכסף. חשבו על כך: עסק שמפסיד כספים (אין לו מספיק כסף) או דרוש לו הון לצורך ביצוע פעולות עסקיות שונות (רוצה עוד כסף) יכול על ידי שימוש בתקשורת שיווקית עם הלקוחות שלו (יותר מכירות) להרוויח את הכסף או על ידי שימוש בתקשורת עם משקיעים שונים להשיג את הכסף הדרוש.

לקבלת פרטים נוספים מוזמנים למלא את הטופס או ליצור קשר
דילוג לתוכן