CoachVision

Search

09-765-5592

Search
Close this search box.

הקשר בין לחץ לאושר ולתחושת ה-well being

מאת: אילה פינקוייס

מנהלים, אתם לא תופתעו לקרוא מאמר בו יספרו לכם, שיש לדור (הבייבי בומרס ודור ה-X) שלכם חשיבות מכרעת בעיצובו של דור העתיד (המילניאלים). הדבר הוא נכון וחשוב, אך יחד עם זאת, עיצובו של דור העתיד איננה משימה חד צדדית, אלא, שותפות מלאה בה לשני הצדדים ישנה אחריות ותרומה זה לזה.

פעמים רבות אנו נתקלים בדעות קדומות וסטראוטיפים על הדור הצעיר. הם נתפסים כמפונקים, עצלנים ובעלי ציפיות גבוהות. במילים פשוטות הם נחשבים כחסרי ניסיון ולא בשלים מספיק לתפוס תפקידי מפתח בשוק התחרותי של היום. אך תפיסה זו אינה נכונה ונובעת מחוסר הבנה של צרכי הדור הצעיר. המילניאלים מחפשים הכוונה וייעוץ בדמותם של הדורות הקודמים (מנטורים). הם גדלו על התפיסה שעל מנת להתפתח, עליהם לחפש עצה והכוונה של אחרים. תפיסה זו קיבלה משנה תוקף עם התפתחותה של המדיה החברתית. הם חיים בעולם בו ברגע הם מפרסמים תמונה או פוסט באחת מרשתות החברתיות ומיד העצות והתגובות מתחילות להגיע בקצב מסחרר למדיי. תפיסת ההכוונה של המילניאלים הינה שונה ומפותחת יותר מהיותה בעבר. ראשית, המליניאלים נוטים לבקש הכוונה ממנטורים רבים. שנית, הם תופסים את אותה ההכוונה כהדדית, לשני הצדדים ישנה יכולת לתרום ולפתח אחד את השני.

מנהלים מנוסים עליכם להשכיל ולפעול נכונה בהכוונתכם את הדור הצעיר. המפתח טמון בהכוונה הדדית , בה אתם מייעצים לדור הצעיר, מחד, ומתייעצים איתו, מאידך. נדרשת מחויבות וסבלנות גבוהה על מנת להדריך את המילניאלים. אחת מהתכונות הבולטות שלהם הינה הרצון והצורך שלהם לקבלת משוב. כתוצאה מכך עליכם לתת משקל גדול יותר ליכולת שלכם לספק משוב יעיל ומעורר מחשבה.

חשוב להבין שהמיליניאלים אינם מגבילים את עצמם לטווח הצר של מקום עבודתם, בחיפושם אחר מנטור. הם פעילים בפורומים רבים, כמו לדוגמה, עולמו של הלינקדאין, המספק גישה לאנשי מקצוע מכל רחבי העולם. המשתמשים יכולים לתקשר באופן מיידי עם האנשים המשפיעים בתעשייה. אל תופתעו אם פרופיל הלינקדאין שלכם נצפה על ידי פנים לא מוכרות. המיליניאלים הם סקרנים מטבעם, ורוצים ללמוד על הרקע האקדמי והעבר המקצועי שלכם.

הדור הצעיר יכול ללמד אותכם דבר או שניים על הטכנולוגיה החדשה או המדיה החברתית המשתנה ללא הרף. ידע זה יתרום רבות לרלוונטיות שלכם בשוק העסקי, הרי אתם לא רוצים להישאר מאחור.
בסופו של דבר המליאנלים רוצים שייקחו אותם בחשבון. במקום להילחם בהם, למה לא לחבור אליהם? רוצים להפוך למנטורים? תתקדמו, תובילו וקבלו את מי שצועד לקראתכם. קבלו, העריכו, ולמדו את החוזקות שלכם ושל החניכים שלכם. זהו המצב הנדיר, שבו שני הצדדים יוצאים מורווחים.
העתיד של כל חברה טמון בהובלתם של המלינאלים להצלחההם המנהיגים של המחר, ולכם המנהלים בהווה, יש את הכבוד לפתח ולעצב אותם לקראת תפקידם בעתיד. ההצעה מונחת על השולחן, האם אתם מוכנים לקבלה?
מתלבטים איך להכשיר ולשלב נכונה מנהלים חדשים? מתקשים בנתינת משוב? פנו אלינו ונשמח לסייע.
 
חברת Coachvision מתמחה באסטרטגיה ופיתוח ארגוני ואישי בחברות וארגונים מובילים במשק. השיטות והכלים החדשניים שפיתחנו עבורכם מבוססים על מחקרים ממדעי המוח, הפסיכולוגיה וההתנהגות הארגונית.

נשמח לסייע לכם להוביל את ארגונכם למצוינות באמצעים חדשניים.
לקבלת פרטים נוספים מוזמנים למלא את הטופס או ליצור קשר
דילוג לתוכן